CNC Metal İşleme

CNC metal işleme, sert metallerin işlevsellik kazandırılarak farklı alanlarda kullanılacak parçalar haline dönüştürülmesidir. CNC ile metal işleme, daha ilkel bir yöntem olan tornaya göre daha kullanışlı ve kusursuz parçalar üretilmesini sağlar. Ahşap, pleksi, sac, demir, çelik ve alüminyum gibi materyallerin şekillendirilmesinde kullanılan bu yöntem en çok metal işleme alanında kullanılmaktadır.

CNC kesim işlemleri farklı teknolojiler ile entegre bir şekilde çok rahat kullanılabilmektedir. Standart olarak kullanılan CNC kesim işleminin yanı sıra, CNC oksijen kesim ve CNC lazer kesim teknolojileri de kullanılmaktadır. Kusursuz bir aksam üretilmesi için kullanılan yöntemin yanı sıra firma ekibinin uzmanlık derecesi ve entegre edilen teknoloji de önemlidir. Her ne kadar teknik ve donanım yüksek olsa da firmaların bunu kullanma kabiliyeti CNC metal işleme için en önemli kısımdır.

CNC Metal İşleme Avantajları

Günümüzde metal işleme ve talaşlı imalat alanında CNC’nin en yaygın olarak kullanıldığı alanlardır. Otomasyon parçaları, medikal parçalar, savunma sanayinde yedek parça üretimi, haberleşme, aydınlatma ve uydu sistemlerinde yedek parça üretimi gibi birçok alanda CNC kullanılır. Metallere işlevsellik kazandırmak için işlemede CNC kullanımı büyük avantajlar sunar.

Metal işlemede CNC, ayarlama, ölçü veya kontrol gibi işlemlerde oluşan zaman kaybını ortadan kaldırması seri ve hassas üretim yapılmasını sağlar. Sarfiyatı en aza indiren CNC kullanımı, imalat aşamasında operatörden kaynaklanacak tüm üretim hatalarını en aza indirerek kusursuz aksam üretilmesine olanak tanır. Sistemsel olarak mastar ya da kalıba ihtiyaç yoktur. Bundan dolayı daha az maliyet doğurur.

Parçaların imalatı daha hızlı gerçekleşir. Üretilecek parçaların üzerinde yapacağınız değişikliklerde program sayesinde ilgili bölümü değiştirilerek seri üretim sekteye uğratılmaz. Parçaların imalatı yüksek esnekliğe sahiptir.

KüreKalıp CNC Metal İşleme ile Kusursuz Parçalar     

Kürekalıp, ihtiyacınız olan tüm parçaları uzman kadrosu ve yüksek teknoloji ile entegre edilmiş metotları ile sizler için üretir. Yüksek üretim kapasitesi, sadece parça üretmiyor aynı zamanda müşterilerimizin çözüm ortağı olarak faaliyet gösteriyoruz. Firmamız, esnek üretim hatları sayesinde kısa sürede farklı parçaları üreterek zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Müşterilerimize optimum maliyetler sunmak adına için iş parçalarına uygun ve özel dizaynlar oluştururuz.

Kalite ve müşteri memnuniyeti konusunda gösterdiğimiz hassasiyeti kurulduğumuz ilk günden bugüne sürdürmekteyiz. Firmamız yüksek teknoloji ile entegre tekniklerini ve sistemlerini sürekli geliştirmekle birlikte makine parkurunu hem genişleterek hem de modernize ederek sektördeki yerini korumaktadır.